Druhá nejznámější kryptoměna po bitcoinu rok za rokem neskutečným způsobem roste a na její těžbě se dá vydělat. Je stejně tak jako bitcoin založená na decentralizované databázi. Nikdo nad ní nemá vládu, nemůže sám o sobě ovlivnit její působnost, nemá žádného osobního vlastníka, který by ji dával do oběhu a přitom jí spravoval nebo se na ní obohacoval. Získat se dá buď koupí, směnou nebo těžbou. Otázkou je, co si vyberete. Pravdou je, že je vcelku možné, že pokoří samotný bitcoin, který je v dnešní době dost náročné vytěžit. Ani tak nejde o samotnou těžbu, ale o finanční investici do kvalitního těžebního zařízení, bez kterého by to ztrácelo účinku.
Ethereum je spojován s chytrými kontrakty
Dokonce je snad i možné, že to byl původní plán jeho vzniku. Chytrý kontrakt je prakticky jakýkoliv protokol nebo software, který zajišťuje, ale také zároveň ověřuje nebo provádí určitý kontrakt neboli smlouvu.
Standardní smlouva – ta nám nikomu rozhodně není cizí, obsahuje prakticky všechny naše údaje a náležitosti, pro které se uzavírá. Jsou zde uvedeny věci podle zákonů země a podpisem nebo razítkem nabývají platnosti.
Chytrý kontrakt – obsahuje sice také důležité informace, ovšem vše je skryto pomocí kryptografického kódu. Zkrátka provede přesně to, co jejich tvůrci nastaví. Právě on nám pomůže transparentním procesem vyměnit náš majetek nebo akcie za cokoliv, aniž by zde musel zasahovat právník nebo jakákoliv třetí strana. Takže naprostá anonymita.
Potenciál etherů je na vysoké úrovni
Díky tomu, že není nutné pořizovat drahé výkonnostní těžební stroje, tak se skutečně ethereum těžba vyplatí. Nejlépe se těží za pomoci GPU – to je zkratka pro grafické karty. Samozřejmě se vyplatí zakoupit kvalitní a výkonné, ty se pak dají snadno poskládat do tak zvaného mining rigu. A tím je vytvořená sestava, která je určená k těžbě kryptoměny. Efektivitu lze ještě znásobit, pokud si najdeme mining pool, což je takové sdružení těžařů, kteří pracují společně na těžbě a pak se následně dělí o odměnu získanou při vytěžení.