Dnes, kdy se bleskurychle vyvíjí technologie takovými různými směry se musí rozumný člověk připravit i na takové věci, jako je možnost využití a zneužití technologií k loupežím a krádežím různých věcí, od bytu po auto v garáži, proto na trh přichází neustále lepší a lepší způsoby jak si zabezpečit byt a své věci od rafinovanějších a vychytralejších zlodějů.
Druhy bezpečnostních prvků
V dnešní době nabízí trh mnoho způsobů jak si ochránit byt či dům anebo pozemek, některé mají své plusy a některé mínusy, pojďme si je nyní vyjmenovat a projít:
· Hlídací pes
Jde o jeden z nejstarších a stále nejefektivnějších (avšak nejlépe eliminovatelných) způsobů, jak ochránit svůj majetek. Jediné co potřebujete je správně vychovaný pes, hranice pozemku a neustálé zásobování jídlem.
Avšak jediná forma, kterou dokáže pes ochránit dům je štěkáním, potažmo kousnutím vetřelce, což je v dnešní době mírně nebezpečné kvůli riziku zastřelení psa nebo smrtelného zranění zloděje.
· Kamerové systémy
Do této kategorie se dělí více systémů, pojďme si je alespoň laicky popsat dle způsobů použití:
o Nejběžnější kamery
Jedná se o ten nejčastější druh kamerových systémů, které známe z filmů a seriálů.
Kamera je krabicového vzhledu, do kterého jsou následně „vnitřnosti“ poskládány v závislosti na místě, ve kterém bude kamera umístěna.
Tyto kamery jsou dobré pro sledování jednoho určitého místa, jsou tzv. statické.
o Pohyblivé kamery
Jedná se o druh kamer schopné pohybu při sledování jedné nebo více konkrétních věcí.
Tento druh kamer je skvěle využitelný do prostor, kde je potřeba sledovat velký prostor z jednoho konkrétního místa, avšak nemáte prostředky k umístění více statických kamer (které by Vás navíc vyšli draze).
Tyto kamery jsou o úroveň lepší nežli kamery statické, už díky možnosti pohybování a sledování konkrétní oblasti, pokud si je tak uživatel naprogramuje.
· Komplexní bezpečnostní systémy
Jedná se o bezpečnostní systémy skládající se z těchto prvků zkombinovaných dohromady:
o Elektronicky ovládané dveře
Jedná se o prvek bezpečnosti, kdy jsou klíče nahrazeny čipy, případně interkomem nebo číslicovým zámkem na libovolné kombinace od 4 do X čísel.
Spolehlivost vůči vniknutí je vysoká, avšak existují způsoby jak čtečku „oblafnout“ a dostat se dovnitř (proto se vyplatí mít dveře kombinované s normálním zámkem).
o Detektory pohybu a zvuku
Skvěle využitelné pro venkovní použití či vnitřní, spočívají v nastavení oblastí snímání a nastavení času kdy budou snímat, kdy v případě zaznamenání aktivity zalarmují systém domu a vyšlou signál policii.
o Bezpečnostní kamery
Možné využití statických nebo pohyblivých kamer a jejich nakombinování na ostatní bezpečnostní prvky (avšak pozor! Je potřeba, aby tato nastavení provedla zkušená a kvalifikovaná osoba!)